Ukash

UkashSon zamanlarda çeşitli internet sitelerinde kullanılmasıyla birlikte adını sıklıkla duyduğumuz Ukash, dünya genelinde de üye sayısını artıran bir ödeme sistemi haline geldi. İnternet sitelerinde kullanılabilen ve sanal bir ön ödemeli kart olan bu sistem, sizlere sunduğu 19 haneli kart numarasıyla birlikte güvenilir bir şekilde işlemlerinizi yapmanızı sağlıyor. Güvenlik önlemlerini üst düzey bir ortamda alan ve internette meydana gelebilecek dolandırıcılık olaylarına karşı sanal ve 3D koruma duvarı oluşturan bu sistemin üyesi olabilmek için firmanın resmi sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Kart alımlarını her zaman resmi adresten yapınız. Çünkü başka sayfalar üzerinden Ukash adı altında satış yaptığını söyleyen kişiler aslında dolandırıcıdır. Uygun fiyatlar dahilinde alabileceğiniz bu kart, bakiyenin kullanıcı tarafından belirlenmesinden dolayı, kredi kartları gibi sonradan sürpriz faturalar ile karşılaşmanıza neden olmuyor. Daha kontrollü harcamalar yapmak isteyen kişiler için bu kart oldukça kullanılır bir sistem olarak görülebilir.

Ukash Nasıl Alınır?

Ön ödemeli sanal kart sistemlerinden olan ve aynı zamanda bir elektronik cüzdan özelliği de taşıyan Ukash, sadece resmi web sitesi üzerinden satışı yapılan bir ödeme sistemidir. Bu kartı almak isteyen kişilerin gireceği adres ise www.ukash.web.tr olarak belirlenmiştir. Buraya giriş yaptığınız zaman karşınıza, içerisindeki limitlere göre ücreti sıralanmış kartlar gelecektir. Bu kartların genel limitleri ve fiyatları ise şu şekildedir:

  • 5 euro değerinde satılan bir kart almak için sadece 20 TL’lik bir ödeme yapmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra 10 euro kart 35 TL olarak satılır.
  • En yüksek kart limiti 250 euro olarak belirlenmiştir. Bu kartı almak için de 770 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor. 100 euro kart 320 TL, 50 euro kart ise 165 TL olarak belirlenmiştir.

Kartların değerlerine göre yapılan sıralamaları dikkatli bir şekilde inceleyerek bütçenize en uygun olanı alabilirsiniz. Bunun için de “satın al” butonuna tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladığınız zaman kredi kartınız veya banka kartınız ile ödemeyi yapabilir ve Ukash kart sahibi olabilirsiniz. Bütün hesap ve kullanım bilgileriniz sizlere mail ile gönderiliyor. Görüldüğü üzere bu kartlar aynı zamanda euro olarak da kullanılabiliyor. Euro’nun Türkiye’deki kuruna bakıldığında bu kartlarla euro kullanımı için alım yapmak son derece mantıklıdır. 250 euro almak için 770 TL ödemeniz gerektiği düşünüldüğünde, toplamda 250 TL gibi bir kazanç elde etmeniz söz konusudur. Çünkü son dönemlerde Türkiye’deki euro kuru ortalama en düşük 4 TL seviyelerindedir.

Ukash Nerede Kullanılır?

Ukash sahibi iseniz kartlarınızın içerisindeki limitlere göre internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Son yıllarda bahis siteleri, alışveriş siteleri, genel satışların yapıldığı mağazalar bu kartlarla anlaşma halindedir. Kurumsal yapısı sayesinde herhangi bir sorun yaşamanız durumunda resmi site üzerinden firma ile iletişim geçerek kartınızla ilgili problemlere yanıt alabilirsiniz.

 

Tagged with: